آرشیو دسته: —-

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: ۶ شرکت چینی از صادرات محصولات فناوری با منشأ آمریکا ممنوع شدند که ۴ تا از این شرکت‌ها مرتبط با ایران است و ادعا شده به ایران کالا و خدمات صادر کرده است.

بازار نفت در ۲۰۱۹ بسیار مشابه با ۲۰۱۸ خواهد بود. در صورت بروز رکود اقتصادی بازاری بی ثبات، دوره ای و غیر قابل پیش بینی خواهیم داشت .

نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین میلیاردها دلار زیان برای هرکدام در سال ۲۰۱۸ بود که به صنایعی مثل اتومبیل سازی و کشاورزی صدمه زد.

علیرغم مشکلات امنیتی فعلی که تولید میادین نفتی لیبی را تحت تاثیر قرار داده، درآمد نفتی این کشور در سال جاری به خاطر قیمت بالاتر نفت و تولید بیشتر افزایش یافته است .

صادرات نفت خام آمریکا به اروپا در ماه جاری میلادی به خاطر کاهش تخفیف ها و افزایش هزینه های حمل و نقل به پایین ترین حد خود در ۱۱ ماه گذشته رسید .

پس از یک هفته معاملات پر نوسان و در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی، قیمت نفت تحت تاثیر رشد شاخص‌ها در بورس آمریکا افزایش داشت، اما نگرانی‌ها از مازاد عرضه نفت موجب شد تا رشد قیمت محدود باشد.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران با کاهش قیمت نسبت به آخرین روز هفته قبل، ۳ میلیون و ۵۳۰هزار تومان شد.

همزمان با کاهش قیمت ها در بازار ارز، صرافی های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را کاهش دادند.

تغییر معیار پرداخت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری از “روز شمار” به “ماه شمار” علاوه بر کنترل تقاضای سفته‌بازی و مقابله با تورم می‌تواند مقدمه‌ای برای برطرف نمودن چالش‌های نظام بانکی از جمله کمک به اصلاح سوء رفتار برخی بانکها در پرداخت سود موهوم باشد.

قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به سی ام آذرماه که توسط بانک مرکزی منتشر شده، نشان می‌دهد که قیمت ۶ گروه از جمله گوشت قرمز و مرغ در تهران افزایش یافته اند.

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۲۶۲ تومان اعلام کرده اند.

در بازار امروز خودرو، پارس تندر و دنا با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۸۸ و ۸۱ میلیون تومان معامله شد.

براساس مصوبه هیئت دولت و ابلاغیه اول رئیس جمهور، سقف واردات با کارت‌های بازرگانی فاقد رتبه‌های اعلام شد.

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتشار اسناد خزانه نوعی مالیات تورمی است که دولت از جیب اقشارکم درآمد و افراد با درآمدهای ثابت برداشت می کند.

قیمت سکه و ارز که صبح امروز سیر صعودی را پیش گرفته بود از چند ساعت قبل نزولی شده است.

بانک مرکزی با ورود به‌موقع به بازار ارز مانع رشد قیمت‌ها شد؛ قیمت ارز در بازار هم‌اکنون ریزشی شده است.

قیمت دلار در بازار آزاد از صبح امروز سیر صعودی را پیش گرفته بود ولی بعد از گذشت چند ساعت نرخ بازار به نرخ صرافی های بانک ها نزدیک شد.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت طلا و سکه بعد از تعطیلات سال جدید میلادی کاهش خواهد یافت، گفت: بانک مرکزی بازهم بازار ارز را تحت کنترل در می آورد.

رئیس جمهور ترکیه گفت ترکیه از تحریم‌های آمریکا علیه ایران که امنیت و تعادل منطقه را به خطر انداخته حمایت نمی‌کند .

در حالی که جنگ تجاری در ۲۰۱۸ آغاز شده کارشناسان معتقدند اقتصاد جهان درد ناشی از این جنگ را در سال ۲۰۱۹ حس خواهد کرد.