آرشیو دسته: اخبار ویژه

دکتری برنامه ریزی شهری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری آی سی ان پرس: به عقیده بنده متاسفانه مسئولین ما گوشی برای شنیدن مسائل و نیازها و چشمی برای دیدن بحران ها ندارند!. دردناک تر اینکه درس عبرت هم نمی گیرند!.

دکتر محمد فروزان

دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری مجمع جهانی شهرهای اسلامی، آی سی ان پرس: جالب است بدانید نرخ خودکشی در ایران خوشبختانه نسبت به کشورهای دیگر کمتر است. در جهان ۱۴ نفر در هر یک صد هزار نفر به علت خودکشی جان خود را از دست می دهند که این رقم در ایران ۶ نفر در هر یک صد هزار نفر است که خودکشی کامل دارند. یعنی آمار خودکشی در ایران کمتر از ۴۰ درصد آمار جهانی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری آی سی ان پرس:فراهم کردن امکانات تحصیل، لوازم مورد نیاز، فراهم کردن امکانات مورد نیاز همگی بایستی به بهترین نحو برای آن عزیزان صورت بگیرد، اما این مسئله که برای پذیرش نهایی و ورود به دانشگاه نیز سهمیه زیادی برایشان درنظر بگیریم، به عقیده بنده صحیح نیست.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از راه اندازی سامانه کنترل سگ‌های بدون صاحب در شهر تهران خبر داد.

سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه از ایجاد امکان ثبت درخواست غیر حضوری صدور انواع پروانه و به صورت اینترنتی خبرداد.

شهردار منطقه ۲ از صدور پروانه شهرسازی برای مجتمع ایستگاهی خط۷ مترو با هدف حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی و ترغیب شهروندان به استفاده از آن خبر داد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد اتوبوس های پایتخت فرسوده است،‌ گفت: تخصیص اتوبوس ارتباطی با موقعیت جغرافیایی شمال و جنوب شهر ندارد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی در رابطه با طرح یک فوریت لایحه تعدیل ضرایب ارزش معاملاتی هر یک از بلوک های شهر تهران گفت: این طرح شهرداری را مکلف می کند محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه و گواهی های ساختمانی بر اساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک باشد.

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری در ارائه گزارش واگذاری املاک به افراد و موسسات تاخیر داشته و در بازپس‌گیری این املاک مصلحت‌اندیشی می‌شود.

گروه بین‌الملل ـ رئیس اتحادیه قاریان و حافظان اندونزی با بیان این که ۲۳ هزار مرکز آموزش قرآن در این کشور فعال است، گفت: این مراکز با حمایت شهرداری‌ها برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری تهران در استفاده از فضای تبلیغاتی مترو تهران خوب نیست.

رئیس پلیس پایتخت گفت: اختلاف بین پلیس و شهرداری تا حدودی رفع شده و از ابتدای سال پیامک عوارض طرح ترافیک برای مردم ارسال نشده است.

مهماندار با اشاره به ۲۰ میلیون سفر که به صورت روزانه در پایتخت به وقوع می‌پیوندد گفت: ۴ میلیون خودرو و ۳ میلیون موتورسیکلت در تهران تردد دارند که باید از ابزار‌های الکترونیکی برای مدیریت ترافیکی استفاده کنیم؛ بنابراین افزایش تعداد دوربین‌ها درخواست پلیس از شهرداری است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم بر توسعه بوستان‌های بانوان در مناطق مختلف شهر تاکید کرد.

رییس کل دادگستری در پی ریزش ساختمان در زنجان تأکید کرد: دستگاه‌های متولی، نظام مهندسی و شهرداری باید پاسخگوی این حادثه باشند.

فراهانی گفت: شهرداری تهران باید طی لایحه ای ایجاد دیوان محاسبات شهرداری را به شورای شهر تهران اعلام کند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در سمینار بررسی تجارب موفق بازآفرینی شهری در کشورهای حوزه دریای مدیترانه و ایران تصریح کرد: رویکرد اصلی مجموعه مدیریت شهری برای مداخله در بافت های فرسوده و ناکارآمد پایتخت، رویکرد توسعه محله ای است که رهیافتی فراگیر را مبتنی بر مشارکت همه دخیلان در فرآیند نوسازی دنبال می کند.

سه شنبه، ۲۸ خردادماه جاری مرکز ۱۳۷ رسیدگی به درخواست‌های مردمی شهرداری همدان به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان راه‌اندازی می‌شود.

باید نظر منتقدان به مصوبه قانون منع به کارگیری بازنشستگان را بپذیریم که می‌گفتند شروع و پایان این قانون در شهرداری تهران «محمدعلی افشانی» است. وقتی امروز، تلاش برای ماندن مدیرانی در شهرداری تهران می‌شود که ماه ‌ها از مهلت قانونی بازنشستگی آن‌ها گذشته است.

همزمان با سفر یک روزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به کردستان، تفاهم نامه همکاری مشارکت در پیاده سازی پروژه های مرتبط با شهر هوشمند سنندج امضا شد.