آرشیو دسته: اخبار ویژه

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد عدم ورود قطارهای جدید به ناوگان مترو، اظهار کرد: ۱۰ قطار در حال‌ مونتاژ در کارخانه واگن‌سازی است، اما ۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک باقی‌ مانده است و این قطارها معطل قطعات هستند و این گونه نیست که برخی ها تصور می‌کنند که تجهیزات مورد نیاز قطارها از گمرک ترخیص شده است.

شهردار منتخب اهواز گفت: مدیریت شهری، نیازمند یک نگاه همگرایانه از سوی همه دستگاه هاست و شهرداری به تنهایی قادر به حل مشکلات با توجه به شرایط اقتصادی موجود نیست.

فخری گفت: اطلس فرهنگی شهر باید در شهرداری ها باشدو بقیه دستگاهها نیز ارتباط تنگاتنگی با شهر داری ها داشته باشند .

استاندار سمنان با بیان اینکه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهرداری‌ها نادیده گرفته می‌شود گفت: شهرداران از ظرفیت استارت آب‌ها در توسعه و مدیریت شهری بهره‌گیری کنند.

سمنان – مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری سمنان گفت: به طور میانگین ۷۵ درصد از بودجه مصوب سال ۹۷ معادل ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه شهرداری های استان محقق شده است.‌

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه گفت: منطقی نیست که هزینه‌های محدود شهرداری که باید در حوزه عمرانی و مدیریت شهری صرف شود به تیم‌داری و توسعه ورزش در ابعاداد قهرمانی اختصاص یابد.

شهردار بافق گفت: یکی از اهداف مهم شهرداری در بحث توسعه شهری، احیا و بازآفرینی توسعه شهر در بافت تاریخی است.

مدیر حوزه های علمیه کشور مسئولیت اداره یک شهر سالم و قوی را حائز اهمیت دانست و گفت: اداره یک شهر سالم و قوی نیازمند شهرداری قوی است.

نائب رئیس و عضو شورای اسلامی شهر اردبیل از تصویب پوشش بیمه آتش سوزی برای ۱۱۰ هزار خانوار شهر اردبیل توسط شهرداری خبر داد.

در نشست ارزیابی نظارت ستادی اداره کل هماهنگی،نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران برنامه های آتی برای ارتقای سرانه های فضای سبز و خدماتی محله های مرکزی شهر تهران مطرح شد.

کرمان – مدیرعامل سازمان پسماندهای کرمان از به روز رسانی کارخانه تفکیک زباله از مبدا در سال جاری خبر داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به خدمات مختلف عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز در سطح شهر گفت: حرکت جهادی و تلاش مضاعف شهرداری تبریز در سال ۹۸ بسیار مشهود است.

رئیس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز گفت: تعداد ۷۰۰ دستگاه اتوبوس شهری ایاب و ذهاب شهروندان روزه‌دار را به صورت رایگان در شب‌های قدر عهده‌دار هستند.

محمدرضا صمیمی،مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور درباره سفرهای غیرضروری برخی از اعضای شورای شهر به خارج از کشور با هزینه شهرداری گفت: استانداران باید به سفرهای خارجی بی‌ضابطه اعضای شوراها ورود کنند.

رییس شورای شهر کرمان در دفاع از شهرداری کرمان عنوان کرد: شهرداری ملزم به اجرای مصوبات شورا است و این‌گونه نیست که هر یک از اعضای شورا اگر خواسته‌ای و یا نامه‌ای داشته باشند، شهرداری ملزم به اجرای آن باشد، بلکه شهرداری موظف به اجرای مصوباتی بوده که در صحن شورا رای‌گیری شده است.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با انتقاد از گسترش دامنه اختلاف بین شورای شهر و شهرداری تاکیدکرد که مدیران شهری باید در فضایی خالی از تنش اختلافاتشان را رفع کنند.

شهرداری بندرعباس در محلاتی همچون آیت الله غفاری به جای سود خود به انتفاع مردم توجه داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری ساوه خواستار ساماندهی بازار تاریخی چهار سوق ساوه به عنوان گام نخست طرح بزرگ مسجد تا مسجد شد.

حمید لطف‌اللهیان صبح امروز در جمع اعضای شورای شهر اردبیل با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: ما در تداوم عزت و شرافت ایثارگران و رزمندگان به پاسداشت چنین ایام خجسته‌ای اقدام می‌کنیم تا پیروزی‌های غرورآفرین و فتوحات ارزشمندی نظیر آزادسازی خرمشهر در طول تاریخ در اذهان باقی بماند.

جواد معیتی شهردار آستارا در جلسه شورای اداری شهرستان اعلام کرد که یک دستگاه بیل مکانیکی به قیمت ۷۰۰ میلیون تومان که با پیگیری های فرماندار محترم آستارا جناب آقای رستم زاد تنها با پرداخت ۳۰ درصد از قیمت کل آن توسط شهرداری، این بیل مکانیکی به ناوگان عمومی شهرداری آستارا افزوده شد.