آرشیو دسته: آخرین اخبار

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران گفت: در حال حاضر شاهد قاچاق دام از سطح استان و کشور به خارج از مرزها هستیم که دولت تدابیر جدی در راستای مقابله با این مقوله در نظر گرفته است، اما با این حال طیفی از سو استفاده کنندگان با قاچاق مایحتاج مردم نظیر گوشت به خارج از مرزها مرتکب جنایت و خیانت می شوند.

برخی تشکل‌های کارفرمایی در نامه ای به شورای نگهبان اعلام کردند: در صورت تصویب ماده ۱۲ طرح اصلاح قانون استفاده از توان داخل به یکی از جدی ترین مشکلات تولید در کشور تبدیل می شود و نتیجه ای به جز تعطیلی تولید و به تبع آن بیکاری جوانان نخواهد داشت.

مسئول صید و ذبح حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور گفت: در صورتی که ادعای عرضه طیور بدون ذبح شرعی صحت داشت، ناشران عکس جعلی در شبکه های مجازی به طور حتم نام برند و کشتارگاه را در عکس‌های منتشر شده مخدوش نمی کردند.

در جریان دادوستد امروز فرابورس ایران، حجم و ارزش معاملات بازار سهام به ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۸۱ میلیارد ریال رسید.

همتی با اشاره به فعالیت عده‌ای برای ایجاد تلاطم در بازار ارز نوشت: این عوامل، اطمینان دارند با صدور مجوز اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی‌ها در یک‌ ماه باقی‌‌مانده سال، تعادل بازار به نفع عرضه به هم خواهد خورد.

افزایش قیمت نفت در روزهای اخیرا سه علت اصلی و یک علت فرعی دارد که اولین علت کاهش عرضه نفت و دیگری بهبود تقاضا و سومین مورد گفت‌وگو های تجاری بین آمریکا و چین است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی نوشت: ماهانه ۳ هزار و ۵۴۹ میلیارد تومان برای یارانه نقدی خانوار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت می‌شود.

یک سرمایه‌دار آمریکایی به جرم ده‌ها میلیون کلاهبرداری در روسیه بازداشت شده و با توجه به آنکه درخواست آزادی موقت وی رد شده تا دو ماه آینده در زندان خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه احداث و توسعه شهرهای جدید بدون نظام مالی و تحقق‌پذیری مشخص امکان‌پذیر نیست، گفت: شهرهایی ایجاد کنیم که به‌جای پذیرش سرریز جمعیت دارای عملکرد آمایشی در استقرار بهینه جمعیت باشد.

معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو گفت: رشد توليد محصولات کشاورزی و صادرات قانونی و غيرقانونی آن باعث برداشت بيشتر از منابع آب کشور شده و آب زیرزمینی وارد مرز خطر خواهد شد.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه این شرکت دو راهکار برای تأمین مالی طرح‌ها دنبال می‌کند، گفت: راهکار اول، صادر کردن اوراق مشارکت و راهکار دوم، ایجاد صندوق پروژه و صندوق‌های خصوصی سرمایه‌گذاری است.

مدیر اجرایی شرکت نفت آرامکو از گفت و‌گو های دوجانبه با شرکت توتال برای سرمایه گذاری ۵۰ درصدی به منظور ایجاد مراکز عرضه سوخت خبر داد.

جمعی از کارکنان شرکت‌های سهم عدالت شهرستان‌های کشور در اعتراض به بی‌توجهی به امنیت شغلی خود در لایحه آزادسازی سهام عدالت و عدم پرداخت حقوق معوق شده خود تجمع کردند.

این روزها در حالی شاهد افزایش قیمت روزانه خودروها هستیم که خودروسازان هیچ فروش فوری‌ای برای محصولات‌شان ندارند و اعلام قیمت‌های جدید تنها منجر به تشدید گرانی در بازار می‌شود. در عین حال فروش کارتکسی نیز باعث رشد قیمت‌ها شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی محمدقاسم پناهی را به عنوان سرپرست سازمان امور مالیاتی کل کشور منصوب کرد.

دو بار جهش قیمت مسکن در طول یک سال و نیم گذشته کاهش قدرت خرید و کسادی بازار مسکن را در پی داشته است و همین تحولات نوعی نگرانی‌ در میان متقاضیان و افق‌ نامشخص از بازار مسکن را ترسیم کرده است.

با وجود مخالفت ضمنی رئیس‌جمهور با توافق‌نامه پاریس و تضاد اهداف این توافق‌نامه با اسناد بالادستی کشور، حمایت وزارت نفت از پیوستن ایران به توافق‌نامه پاریس که منجر به اعمال محدودیت‌های شدید بر منابع نفت و گاز کشور خواهد شد، عجیب است.

نماگرهای منتخب بورسی امروز قرمزپوش به کار خود پایان دادند و این در حالی بود که کمبود نقدینگی و تاثیر اخبار سیاسی و تحلیل‌های مختلف از تاثیر ریسک‌های سیستماتیک در بازار همچنان به معاملات کم حجم در نمادهای مختلف دامن زده است.

شبکه العین امارات اعلام کرد ایران به دنبال بازارهای جدید نفت است که این موضوع موجب می شود تا صادرات نفت ایران صفر نشود.

در حالی که ذخایر دریای جنوب به اسم فانوس‌ماهی‌ها توسط شرکت‌های چینی به تاراج می‌رود، سازمان شیلات می‌گوید گزارشی آماده می‌کند که به مردم توضیح دهد.