آرشیو دسته: آخرین اخبار

هفته گذشته، اخبار مهمی در حوزه آموزش عالی نظیر بازداشت دانشمند ایرانی در امریکا که جزء مهمترین و پربازدیدترین خبرهای رسانه ها بود تا اعلام اسامی پذیرفته شدگان حد نصاب دکتری منتشر شد.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه نسخه الکترونیک بدون امضای الکترونیک اصالت ندارد، گفت: امضای الکترونیک از سوء‌استفاده‌های احتمالی از دست خط، مهر و امضای پزشکان جلوگیری می‌کند.

مدیر‌کل انتقال خون استان تهران گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون حدود ۱۳ هزار واحد خون از اهداکنندگان خون دریافت کردیم و در نخستین شب از لیالی قدر بیش از ۹۵۰ واحد خون و ۷۱ واحد پلاسما توسط مردم اهدا شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هرسین گفت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست هرسین در پی گزارشات واصله مردمی، موفق به ضبط تعداد ۳ قطعه کبک وحشی، از متخلف شکار و صید در این شهرستان شدند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می‌شود ۱۰ هزار بال فلامینگو به جمعیت این پرندگان در دریاچه ارومیه اضافه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز فصل تخم گذاری پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی هامون اظهار کرد: محیط زیست سیستان و بلوچستان برای حفظ و ماندگاری بیشتر آب در تالاب بین المللی هامون برنامه‌های مختلفی دارد.

امام جمعه رفسنجان گفت: تمام شرارت‌ها و فتنه‌هایی که در جهان رخ می‌دهد توطئه صهیونیست‌هاست اما عزت اسلام نگذاشته کوچکترین تعرضی به ممالک اسلامی داشته باشند.

گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه فردیس روز قدس را نماد انسجام جهان اسلام برابر رژیم صهیونیستی دانست و گفت: این روز اختصاص به قدس و فلسطین ندارد و به فرموده حضرت امام خمینی(ره) روز قدس روز اسلام است.

مدیرعامل مؤسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام با تأکید بر اینکه مصر نزدیک‌ترین کشور اهل‌سنت به ایران برای رابطه است، گفت: مصر اقدام درستی کرد که وارد ناتوی عربی نشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در صورت تامین نفت خام توسط وزارت نفت، پالایشگاه‌های کوچک مقیاس در استان احداث می‌شود.

“افشین باباحسینی” از پیگیری ها برای احداث بازارچه صنایع دستی در روستاهای هدف گردشگری خبر داد.

سیدامین قاسمی از اختصاص ۱۵ میلیارد ریال برای احداث زیرساخت های گردشگری دریاچه گهر دورود خبر داد .

معاون میراث فرهنگی خوزستان از تبدیل ساختمان قدیم شهرداری شوشتر به موزه شهر براساس توافق با این ارگان خبر داد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد عدم ورود قطارهای جدید به ناوگان مترو، اظهار کرد: ۱۰ قطار در حال‌ مونتاژ در کارخانه واگن‌سازی است، اما ۱۵ درصد از تجهیزات مترو در گمرک باقی‌ مانده است و این قطارها معطل قطعات هستند و این گونه نیست که برخی ها تصور می‌کنند که تجهیزات مورد نیاز قطارها از گمرک ترخیص شده است.

شهردار منتخب اهواز گفت: مدیریت شهری، نیازمند یک نگاه همگرایانه از سوی همه دستگاه هاست و شهرداری به تنهایی قادر به حل مشکلات با توجه به شرایط اقتصادی موجود نیست.

تبریز- شهردار تبریز با بیان اینکه پارک بزرگ تبریز بزرگترین پروژه سال جاری شهرداری است، گفت: بزرگترین پروژه‌ای که امسال باید شروع کنیم پارک بزرگ تبریز است.

شهردار منتخب اهواز گفت: شهرداری باید تبديل به یک اتاق شیشه ای شود و همه فرآیند ها، قرارداد ها و محاسبات جهت سالم سازی در معرض دید مردم باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به ورود روزانه ۶۸۰ تن پسماند به مجموعه سایت البرز گفت: خط انتقال پسماند به ظرفیت ۴۰۰ تن راه‌اندازی شده است.

شهردار کرمان وضعیت نامه‌های ارسالی که خانم معصوم‌زاده به شهرداری داده‌اند را تشریح کرد.

از تعیین تکلیف فضاهای مربوط به آموزش و پرورش، مشارکت اولیا در اوقات فراغت و از تفریح تا مهارت‌آموزی از مسائل و مصوبات مورد بررسی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان بود.