آرشیو دسته: سیاسی
محمد فرزان

دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری آی سی ان پرس: مجلس مطالبه گری از دولت و وزرای محترم را بایستی خیلی پیشتر از اینها صورت می داد. مطالبه گری و نظارت دقیق بر عملکرد رئیس جمهور و وزرا، یکی از مهمترین وظایف مجلس است.

آقای موسوی گفت: ببینید آقای خاموشی! امام آن موقع ولی فقیه و رهبر بودند؛ من نخست‌وزیر بودم و آقای خامنه‌ای رئیس‌جمهور. ما اختلافات را تبیین می‌کردیم؛ گاهی هم داوری را پیش امام می‌بردیم. گفتم: خب! حالا که آقا رهبر هستند، چه می‌کنید؟ ایشان با تأنّی گفت: من قانوناً و شرعاً باید از ایشان تبعیت کنم.

سخنگوی وزارت کشور با اعلام تصویب تغییرات آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار توسط هیات دولت جزئیاتی از این آیین نامه را تشریح کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران تا پیروزی کامل جریان مقاومت در کنار آنها خواهد بود.

وزیر سابق فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: تحریم ها و تهدیدها نتوانستند مردم ایران را از صحنه خارج کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی مسابقه کشورهای عربی برای بازگشایی سفارتخانه‌های خود در سوریه را نشانه شکست ائتلاف غربی-عربی و عبری علیه سوریه در برابر مقاومت اسلامی دانست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، استیضاح را در شرایط کنونی به صلاح کشور ندانست و گفت: باید دست از این مسلسل استیضاح برداشت و با گفت و گو، سوال و تذکر مسایل را حل کرد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه ۳۰۰ متر از این منطقه عمرانی ثبت ملی شده است، افزود: مردم و شهرداری برای پیشگیری از آمار حوادث و تصادفات به صورت مکرر خواستار حل این مشکل بودند که در نهایت در چند روز گذشته شورای شهر شهرستان تصمیم به حفر این زیرگذر کرد و بنده هم بلافاصله بعد از اینکه در جریان جزئیات این موضوع قرار گرفتم دستور توقیف کار را صادر کردم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به شرایط حساس کشور، حفظ و تقویت وحدت در جامعه را یک اصل مهم و حیاتی عنوان و تاکید کرد: اگر شرایط فعلی کشور را درک نکنیم و وحدت به هم بخورد همه لطمه می بینند، اصلاح طلب و اصولگرا هم ندارد؛ همه باید مشکلات کشور را مدنظر داشته باشند.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس این دانشگاه با حضور و برقراری تماس تلفنی با خانواده جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات ابراز همدردری کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش بی‌محابای قیمت کالاها به دلیل فضای روانی صعود نرخ ارز بود که در جامعه ایجاد شد که متأسفانه دولت در این خصوص عملکرد بدی داشت.

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره ناهماهنگی بوجود آمده در ورود خبرنگاران حوزه دولت به جلسه امروز هیات دولت توضیحاتی ارایه کرد.

سرپرست واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۶ نفر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس از بیمارستان امام‌خمینی (ره) مرخص شدند.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: یکشنبه هفته آینده آخرین زمان برای برگزاری جلسه استیضاح وزیر کشاورزی است و تنها چنانچه که تمامی استیضاح کنندگان امضایشان را پس بگیرند استیضاح برگزار نمی‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه لایحه بودجه در هدف اول بهبود معیشت و زندگی مردم را مورد توجه جدی قرار داده است،گفت: باید تلاش کنیم که رنج مردم در فشار تحریم کاسته شود

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: بودجه باید تمام مولفه‌های سیاست‌های کلی در مورد اقتصاد مقاومتی را در خود داشته باشد تا بتوانیم از شرایط فعلی عبور کنیم.

مراسم اقامه نماز بر پیکر مطهر حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی، فردا ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه به امامت مقام معظم رهبری در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

ژنرال اسپینوف رییس کمیسیون مشترک نظامی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با رییس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کرد.

ستاد برگزاری مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی با صدور اطلاعیه‌ای، برنامه‌های وداع، تشییع و تدفین پیکر مطهر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام کرد.

امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتشار پیامی ضایعه مولمه ی ارتحال ملکوتی مرجع عالیقدر، روحانی مبارز و انقلابی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی را به محضر مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه قم و نجف، بیت شریف آن عالم ربانی و مردم قدرشناس ایران اسلامی تسلیت گفت.