آرشیو دسته: شبکه نخبگان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: برنامه جدید معاونت علمی و فناوری توسعه شرکت‌ها است به خصوص در حوزه گیاهان دارویی چرا که این امر موجب می‌شود ضمن افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی ارزش افزوده این فرآورده‎ها نمایان شده و تحول جدی در حوزه کشاورزی با تولید محصولات دانش بنیان محقق شود.

صادقی گفت: کردستان می‌تواند بهترین منطقه برای تکمیل چرخۀ صنعت گیاهان‌دارویی باشد.

وزیر جهاد کشاورزی در افتتاحیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) گفت: ارزش‌افزوده حوزه گیاهان دارویی از خام فروشی به سمت فرآورده‌هایی برای رفاه و سلامت مردم سوق پیدا کرده است.

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به تشکیل ۸ کارگروه تخصصی در این بنیاد گفت: کارگروه­‌های تخصصی بنیاد ملی نخبگان با هدف تنظیم فرآیندهای تصمیم­‌سازی‌های تخصصی در موضوع‌­های مورد نیاز استان­‌ها تدوین شده است.

کریمی با اشاره به لزوم همکاری دانشگاه‌ها و بنیادهای نخبگان استانی، گفت: تعامل با بنیادهای نخبگان استانی، دانشگاه را به رسالت‌هایش نزدیک‌تر می‌کند.

کارگاه‌های مهارت سخنرانی، ارائه مؤثر، پایگاه‌های استنادی و علم‌سنجی برپا می‌شود.

در نشست هم‌اندیشی «افزایش نقش نخبگان در تصمیم‌گیری‌های دستگاه‌های اجرایی» بر لزوم فعالیت‌ بیشتر اجتماع نخبگانی در حوزه‌های اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه اقتصادی، اجتماعی و علمی تأکید شد.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد یک هیات تجاری و فناوری متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ایرانی را به کشور آفریقای جنوبی اعزام کند.

مرحله اول مدرسه پاییزه خلاقیت و ایده‌پردازی لامرد، به همت بنیاد نخبگان استان فارس برپا شد.

با هدف ارتقا مهارت‌های فردی و اجتماعی نخبگان و استعدادهای‌برتر در محیط خانواده و جامعه، کارگاه آموزشی «مهارت حل مسئله» در البرز برگزار شد.

چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های «اخلاق نخبگی در قرآن کریم و نهج‌البلاغه» برگزار می‌شود.

با پیگیری‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راستای حمایت از کسب و کارهای نوپا، کارگروهی برای کاهش موانع کسب و کارهای نوپای مبتنی بر فضای مجازی در کشور تشکیل شد.

احمدی‌زاده با بیان اینکه تجلیل و تکریم از یک مقام برجسته در واقع تکریم از مقام علم است، گفت: این اقدام سبب ترویج فرهنگ نخبه‌پروری و تسهیل این مسیر می‌شود.

دومین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان یزد با محوریت بررسی برنامه‌های آتی، برگزار شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس فرهنگ‌سازی برای مصرف تولید ساخت ایران را راهکاری مناسب برای مقابله با ورودکالای قاچاق دانست.

مستعدان‌برتر استان یزد از موزه‌های حرم مطهر رضوی علیه‌السلام و شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان‌رضوی بازدید کردند.

شریف گفت: آشنایی با مهارت‌های مرتبط با کار تیمی، شیوۀ حل مسئله و مدیریت زمان، از مواردی است که باید در دوره دبیرستان به افراد آموزش داده شود.

رییس مرکز نشر دانش‌بنیان فناور از انتشار «در مسیر نوآوری» گزارش حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه خبر داد.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه کمیته تخصصصی خود حمایت از ۱۰۶ طرح پژوهشی را تصویب کرد.

طرح دوست علمی ژنتیک به همت بنیاد نخبگان استان گیلان در تالش برگزار می‌شود.