آرشیو دسته: جهان اسلام

در حال حاضر کشورهای اسلامی شاهد ظهور تشکل ها و گروه های مقاومت مردمی هستند که نه تنها در عرصه نظامی و امنیتی حافظان استقلال کشورشان محسوب می شوند بلکه در تمام عرصه های سیاسی و اجتماعی تبدیل به عنصری تاثیر گذار شدند.

استاد دانشگاه شهید مطهری مشهد گفت: درد اصلی امت اسلام انحراف از مفهوم حقیقی «لاإله إلا الله» است.

حجت‌الاسلام جعفری گفت: هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) به دست آل سعود و با حمایت مستکبران جهان، پشت‌پرده‌های مختلف سیاسی و عقیدتی دارد که ثابت می‌کند تلاش دولت سعودی و همدستانش برچیدن اسلام ناب محمدی از منطقه است.

کارشناس سیاسی مقاومت را عامل پیروزی پیامبر گرامی اسلام در برابر کفار دانست و گفت: اسلام به‌راحتی با مقاومت در طول کم‌تر از یک قرن فراگیر می‌شود و جلوتر هم که بیاییم، می‌بینیم که امام (ره) در جریان انقلاب اسلامی فرهنگ مقاومت را نهادینه کرد و همین امر به کشورهای اسلامی و کشورهای تحت ظلم استکبار به‌عنوان الگو، درس و سرمشق ارائه گردید.

احمد ابراهیمی، پژوهشگر مستند «پایان سکوت» گفت: تخریب بقیع اصلاً قضیه شیعه نیست، بلکه قضیه جهان اسلام است. هدف وهابیت برای تخریب بقیع، خود اسلام بود، نه فقط شیعیان.

کارآفرین برتر جهان اسلام امشب در برنامه تلویزیونی عصر جدید حضور می یابد.

تحلیلگر مسایل سیاسی گفت: منطق مقاومت جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته، به الگویی برای کشورهای آزادی‌خواه جهان اسلام تبدیل شده و به طور کلی امروز به عنوان چالش اساسی آمریکا و صهیونیسم بین الملل مطرح شده است.

گروه بین‌الملل ـ وزیر دادگستری ترکیه از دولت‌های غربی خواست مواضع قاطع‌تر و اقدمات عملی علیه رشد اسلام‌هراسی و افزایش حملات ضداسلامی در جهان اتخاذ کنند.

اقتصاد ایران: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سال گذشته تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام مطرح شد اما مسئولان نتوانستند بهره لازم را در سطح ملی از این رویداد بسیار مهم ببرند.

گروه جامعه ــ مجله علمی پژوهشی مسائل اجتماعی ایران، صاحب عنوان «نشریه هسته» در سامانه استنادی علوم جهان اسلام در نظر دارد درباره چند مسئله اجتماعی همچون سیلاب‌های اخیر و بحران‌های زیست‌محیطی، ویژه‌نامه‌هایی منتشر کند.

یکی از ابعاد شخصیت حضرت امام، آگاهی او از وضع جهان و شرایط زمان بود و حرکت های سیاسی و الحادی را که در جهان بر ضد اسلام، در حال شکل گرفتن بود، به خوبی می شناخت و همه را در نظر داشت و اگر از دوران جوانی، دارای چنین ویژگی ای نبود…

معاون تهذیب حوزه های علمیه قم گفت: امروز آرمان ها، افکار و باورهای امام خمینی (ره) مرزهای جهان اسلام را فرا گرفته است و انسان های آزادیخواه پیرو مکتب ایشان شده اند.

اقتصادنیوز: درحالی که جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی و همچنین ریشه کن کردن تروریسم تلاش‌های فراوانی کرده است، عادل الجبیر بار دیگر ادعاهای واهی خود علیه ایران را تکرار کرد.

اقتصاد ایران: سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به بیانیه پایانی اجلاس فوق‌العاده سران عرب اعلام کرد، در بیانیه مذکور مسائل اصلی جهان اسلام مانند فلسطین نادیده گرفته شد.

استاندار مرکزی گفت: امسال مردم و مسئولین با حضور در راهپیمایی روز قدس یک هدف مشترک را دنبال می کنند و آن اعتلای جهان اسلام است.

حوزه/ رهبران سازمان های دانشجویی پاکستان در کنفرانس “قدس” گفتند: دشمنان اسلام برای تامین امنیت رژیم جعلی صهیونیستی و فراموش کردن مسئله فلسطین تروریسم را در جهان ترویج دادند و کشورهای اسلامی باید برای آزادی قبله اول اقدام کنند.

حوزه/ حجت الاسلام طالبی گفت: طراحی هوشمندانه روز جهانی قدس و فرصت سازی برای نشان دادن وحدت و اراده امت اسلامی در قبال حل مسأله فلسطین و دفع غدّه سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی (ره) یک تصمیم راهبردی بود.

حوزه/ نخستین نشست هم اندیشی علما و مدیران حوزه های علمیه کشورهای عربی و شخصیت های بین المللی جهان اسلام پیرامون ضرورت ها و الزامات حوزه علمیه انقلابی و تمدن ساز در عرصه بین الملل در قم برگزار شد.

در نشست هم اندیشی مدیران حوزه‌های علمیه کشور‌های عربی و شخصیت‌های بین المللی جهان اسلام ضرورت‌ها و الزامات حوزه انقلابی و تمدن ساز در عرصه بین الملل تبیین و بررسی شد.

نیروی انتظامی با صدور پیامی اعلام کرد: در روز جهانی قدس بفریادهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” باید سراسر کشورهای اسلامی را پر کند.