آرشیو دسته: جهان اسلام

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: حوزه علمیه شیعی به‌خوبی فهمید باید یک جریان مرجعیت دینی زنان برای جهان اسلام شکل بگیرد، این حوزه تنها به معنای یک مرجع با مخاطب زنانه نیست بلکه با توجه به اینکه دانش‌‌ها جنبه‌های مختلف و جنبه‌ها و حساسیت‌های ویژه‌‌ و مختلفی دارند، حوزه علمیه خواهران خود را متکفل توجه به این دانش‌ها با توجه به جنبه‌ها و حساسیت‌های زنانه‌ است.

استاد حوزه علمیه خراسان گفت: اختلاف‌افکنی بین مردم با تحریک پیروان مذاهب مختلف حربه سنتی ‏استکبار و استعمار در کشورهای مختلف به‌ویژه جهان اسلام است.‏

«شیخ عبدالرحمن السدیس» امام و خطیب مسجد الحرام گفت: سرزمین اسلام به طور عمومی و حرمین شریفین به طور خصوصی این روزها با حملات کورکورانه و ددمنشانه ای روبروست که اتحاد همگان در برابر فتنه را می طلبد.

دومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای دینی، علوم اسلامی، فقه و حقوق در ایران و جهان اسلام توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ در شهر کرج برگزار میگردد.

امام جمعه محلات گفت: حمایت از مظلومان و تلاش برای رهایی بخشیدن آنها از ظلم یکی از مبانی انقلاب ما است. امام خمینی(ره) فرمودند: «ما به پیروی از اسلام از تمامی مستضعفین جهان حمایت می‌کنیم»، اسلام روحیه ظلم‌ستیز دارد و حمایت جمهوری اسلامی از مظلومان حد و مرز نمی‌شناسد.

آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرها و روستاهای مختلف استان خوزستان برگزار شد و ائمه جمعه در خطبه های این هفته به تبیین مسایل روز کشورو جهان اسلام پرداختند.

روزنامه‌ی غربگرای آذری به نقل از بی بی سی،انقلاب اسلامی ایران را تنها انقلاب موفق در جهان اسلام و به منزله پیروزی اندیشه سیاسی اسلام در قرن اخیر معرفی می‌کند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن درخواست از کشورهای عربی و اسلامی برای همبستگی با کشورش، افزود، هر حمله‌ای به ونزوئلا بی‌پاسخ نخواهد ماند.

کارشناس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل از راه یابی دانش آموز نخبه قرآنی این شهرستان به مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام خبر داد.

حوزه/ سناتور سراج الحق گفت: امروز دنیای اسلام با چالش های زیادی مواجه است و تجربه انقلاب اسلامی می تواند تجربه ای موفق برای جهان اسلام باشد تا با مشکلات امروز بشریت مواجه شوند.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی زبان فارسی را زنده ترین زبان کلاسیک جهان دانست و گفت: زبان فارسی حامل فرهنگ و دریچه ای برای ورود به دنیایی از معارف است؛ این زبان بعد از اسلام با فرهنگ دینی و اسلامی در هم آمیخته، در خدمت معارف ناب الهی قرار گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب اسلامی گفت: هیچ کشوری به اندازه ایران در زمینه علوم اسلامی و انسانی در جهان اسلام تولید فکر نکرده است.

انقلاب اسلامی توانست ضمن استقرار حاکمیت اسلامی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی، اثرات مهمی در روند نظم جهانی و به‌خصوص تحولات جهان اسلام برجای بگذارد.

پیروزی انقلاب اسلامی و برقراری نظام اسلامی مهمترین حادثه در عالم اسلام بلکه در جهان در این عصر است.این اتفاق، شبیه معجزه بود و کسانی که می‌دانند نهضت از کجا شروع شد و از چه گذرگاه‌های خطرناکی عبور کرد و به پیروزی رسید، بهتر می‌توانند معجزه بودن انقلاب را درک کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان در مراسمی با عنوان چهلمین بهار به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از ایران به عنوان کشوری بسیار تاثیرگذار در منطقه نام برد.

رهبر کاتولیک های جهان در راه بازگشت به «رم» بازدیدش از امارات را گامی رو به جلو برای گفتگو با اسلام توصیف کرد.

حجت الاسلام عارفی در جمع طلاب حوزه علمیه صالحیه کرمان امروزه عربستان سعودی که مرکز نزول وحی بوده است، به عامل آمریکا و اسرائیل تبدیل شده و تنها مأمن جهان اسلام و انسانیت، جمهوری اسلامی ایران است که از اسلام دفاع می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی‌ گفت: عظمت و ماهیت انقلاب حاکمیت بخشی به دین اسلام است، و ما همچنان در میانه راه هستیم و بیداری اسلامی و توجه جهان به ولایت اهل‌بیت (ع) به عنوان اهداف اصلی دنبال می‌شود.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب دیگر عربستان در جهان اسلام پشمی به کلاه ندارد، گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی گفتمان‌های کاذب را به گفتمان «اسلام و کفر» تبدیل کرد و بدون شعار شیعه‌گری پرچم مکتب شیعه و علوی را به اهتزاز در آورد.

امام جمعه کامیاران گفت: انقلاب اسلامی با سرنگونی رژیم طاغوت موجب شد اسلام ناب محمدی(ص) در ایران و جهان احیا شود.