آرشیو دسته: جهان اسلام

امام جمعه رفسنجان گفت: تمام شرارت‌ها و فتنه‌هایی که در جهان رخ می‌دهد توطئه صهیونیست‌هاست اما عزت اسلام نگذاشته کوچکترین تعرضی به ممالک اسلامی داشته باشند.

گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه فردیس روز قدس را نماد انسجام جهان اسلام برابر رژیم صهیونیستی دانست و گفت: این روز اختصاص به قدس و فلسطین ندارد و به فرموده حضرت امام خمینی(ره) روز قدس روز اسلام است.

مدیرعامل مؤسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام با تأکید بر اینکه مصر نزدیک‌ترین کشور اهل‌سنت به ایران برای رابطه است، گفت: مصر اقدام درستی کرد که وارد ناتوی عربی نشد.

به گزارش آی سی ان پرس,کاردینال لوئیس رافائل ساکو، اسقف اعظم کلدانی عراق با تاکید بر لزوم حفظ صلح و ثبات در منطقه گفت: آمریکا باید از آغاز هرگونه جنگ و درگیری در منطقه پرهیز کند چرا که هر گونه درگیری در منطقه یک فاجعه خواهد بود و زندگی را برای مردم منطقه دشوار خواهد […]

امروز قدرت ایران در منطقه، مرکزیت جهان عرب و جهان اسلام را در برابر تهدیدات تروریستی داعش حفظ کرده است. ما عزت و بزرگی ملت عزیزمان را از درون خون و حماسه به دست آورده‌ایم و در راستای دفاع از منافع ملت برای هر وضعیتی آماده هستیم.

یک کارشناس اندیشه های سیاسی در اسلام و استاد دانشگاه گفت: راهی جز مقاومت برای مبارزه با اسرائیل و سیاست های ضد دینی ایالات متحده آمریکا وجود ندارد. باید اتحاد مسلمانان جهان را در اولویت قرار دهیم تا بتوانیم در برابر اسرائیل حرفی برای گفتن داشته باشیم.

گنبدکاووس – رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گنبدکاووس با تشریح اهمیت قدس برای مسلمین جهان، روز قدس را رمز وحدت جهان اسلام و راهپیمایی این روز را مانور بزرگ استکبار ستیزی توصیف کرد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی روز پنجشنبه در نشست برگزاری روز قدس در این شهرستان افزود: بیانات ضد استکباری امام امت و مقام معظم رهبری توانست، جهان‌شمولی خود را در حرکت‌های اسلام‌خواهی مسلمانان جهان به نمایش بگذارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لک زایی با بیان اینکه ولایت فقیه یعنی رهبری امت اسلام، به مسئله فلسطین اشاره کرد و گفت: فلسطین باید اولویت اول جهان اسلام باشد که اگر این موضوع تحقق پیدا کند، روز قدس روز اسلام و روز حکومت اسلامی است.

آیین رونمایی از پایگاه جامع قرآنی که بزرگترین پایگاه قرآنی جهان اسلام است ، در مراسمی با حضور جمعی از مسئولین مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و قرآن پژوهان در غرفه علوم حوزوی نمایشگاه قرآن برگزار شد.

مدیر کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: مسابقات بین المللی قرآن همدلی میان دانش آموزان جهان اسلام را رواج داده است.

ملاصدرا از فیلسوفان بزرگ جهان اسلام است، شخصی که کتاب‌های فلسفی زیادی نوشته و دوره‌ا‌ی نیز در اصفهان زندگی کرده است، معروف به صدرالمتألهین و ملاصدرا که اکنون نام یکی از خیابان‌های اصفهان نیز به نام او نقش بسته است.

امام جمعه هرات گفت: فلسطین مربوط به جهان اسلام است و حمایت از مردم مظلوم فلسطین وظیفه هر انسان شرافتمندی است.

علمای اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه اخلاق امام حسن(ع) الگویی برای جهان اسلام است، گفتند: امام حسن(ع) در خلق و خوی شباهت های فراوانی با پیامبر(ٌص) داشتند و این امام بزرگوار الگویی برای صبر و استقامت برای مسلمانان هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در مجموع در این هشت شب ۱۷۰ رویداد برگزار شد که مرجعیت علمی قرآن و اهل بیت(ع) و تبیان بودن قرآن و وحدت جهان اسلام را در زیر سایه وحدت‌بخش قرآن نشان داد.

رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام با بیان اینکه حمله به سفارت آمریکا در عراق بیشتر فضاسازی است، گفت: ترامپ قصد امتیازگیری از مردم و دولت عراق را دارد.

پایگاه جامع قرآنی بزرگ ترین پایگاه قرآنی جهان اسلام با حضور رییس مرکز کامپیوتری علوم اسلامی در نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی می شود.

دهمین برنامه «ضیافت» به موضوع «قرآن و اندیشه های اخلاقی در جهان اسلام» اختصاص داشت که با اجرا و سردبیری مالک شجاعی، عضو هیات علمی پژوهشکده علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و با حضور محسن جوادی استاد فلسفه اخلاق دانشگاه قم و معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکشنبه شب ۲۹ اردیبهشت ماه از شبکه چهار سیما روی آنتن رفت.

حجت الاسلام احمدی گفت: امروز آزادگان جهان اسلام به دلیل بیداری اسلامی مبارزه با اسرائیل را یک حقیقت جهانی می دانند.

معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: امروز سپاه توانسته در جهان اسلام الگویی موفق باشد و کشورهای دیگر امروز دوست دارند سازمانی مانند سپاه را در کشورشان داشته باشند.