آرشیو دسته: ویژه

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان تذکر پیش از دستور صحن علنی با اشاره به لزوم ارائه جدول بهای خدمات قابل ارائه، خواستار انجام تکالیف قانونی از سوی شهرداری تهران شد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: یکی از وظایف مهم مهندسین ناظر و ماموران شهرداری در هنگام عملیات ساخت و ساز نظارت دقیق نسبت به مراحل اجرای آن و رعایت اصول فنى و مقررات است که در صورت وجود نظارت دقیق و جدى نباید شاهد وجود این تعداد پرونده در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ بودیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در یکصد و بیست و چهارمین جلسه این شورا در تشریح این لایحه گفت: نرخ تورم امسال بیش از سال گذشته بوده و در واقع ارزش ریالی بدهکاری مودیان شهرداری کم شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه بودجۀ ۹۸ هیچ تطابقی با برنامۀ ۵ ساله ندارد گفت: اگر قرار بود مطابق برنامه بودجه تدوین نشود پس علت هزینه کرد شهرداری جهت تدوین برنامۀ ۵ ساله چه بود.

بودجه‌نویسی امسال نسبت به سال گذشته بسیار ضعیف است و ما هم خواستار این هستیم اگر برنامه‌ای که مطرح شده و مدعی واقع‌گرایانه بودن آن بوده ایم پس باید ۵۰ تا ۷۰ درصد آن محقق می‌شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: علیرغم اینکه در تبصره ۹ بودجه ۹۷ شهرداری تهران، این نهاد مکلف به کسب درآمد ۹۵۰ میلیارد تومانی از بخش پارکینگ‌های حاشیه‌ای شده است اما تا به امروز درآمد در این بخش تقریبا صفر بوده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با انتقاد از نبود انسجام در شهرداری برای اداره پایتخت تاکید کرد که کمیته‌ای که مربوط به اتخاذ تصمیمات حوزه طرح ترافیک بوده عملکرد ضعیفی دارد.

شهردار نکا گفت: برخی تلاش دارند تا شهرداری نکا را دارای مشکل مالی فراوان معرفی کنند و با فرافکنی در پی القاء این مسأله هستند در حالی که سیاسی کاری و کار سیاسی در شهرداری نکا ممنوع است و همه تلاش ما کار و خدمت برای عمران و ابادانی شهر و رفع مشکلات شهروندان است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: جشنواره هنرهای شهری همدان همزمان با آغاز سال جدید برای ششمین سال متوالی برگزار می‌شود.

شهردار مهاباد در جلسه علنی شورای شهر و شهرداری از افزایش درآمد شهرداری با تعیین قدرالسهم این سازمان در چند پروژه عمرانی و وام بانکی خبر داد.

جلسه بررسی و تبادل نظر فرصتهای سرمایه گذاری در شهر لنگرود با حضور مهندس سیدمهدی رجایی شهردار، سرکار خانم آبچیان عضو شورای اسلامی شهر و دکتر فاطمه قدیمی حرفه مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت برگزار شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: قرار بود نیروی انتظامی و شهرداری در خصوص فاز دوم برج میلاد وارد مذاکر شوند؛ ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته و این گود بلاتکلیف مانده است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم مزیت سامانه ۱۳۷ را دوسویه بودن آن برای تعامل و ارتباط با شهرداری دانست و گفت: سامانه ۱۳۷ تنها برای پیگیری مشکلات مردمی نیست بلکه ظرفیتی ویژه برای استفاده از پیشنهادات مردمی در راستای توسعه خدمات شهری است.

دو سیاست اجرایی که می‌توانست حمل‌ونقل عمومی را در حوزه پاک محقق کند، یکی احداث پیاده‌راه‌ها و دیگری احداث و تجهیز معابر ویژه دوچرخه هستند که تقریباً از برنامه بودجه سال ۹۸ حذف شده است.

رئیس سامانه نظارت همگانی ۱۸۸۸ گفت: روزانه سامانه پاسخگویی شهرداری ۶ هزار پیام دریافت می کند، برخی از آنها در کوتاه مدت قابل اجراست؛ اگر پیامی پاسخ داده نشود با خاطیان برخورد و امتیاز منفی برای آنها ثبت می شود.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: تصفیه خانه پساب شهرداری قم ساخته شده، در حال بهره‌برداری آزمایشی است.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در راستای حفاظت و صیانت از حقوق شهروندان در کلیات تعرفه سال ۱۳۹۸ افزایش چشمگیری نداشته‌ایم، اظهار کرد: در کلیات تعرفه در برخی بندها کاهش و یا متعادل‌سازی انجام‌شده است.

شهرداری قصد دارد سال آینده عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک را افزایش دهد. از سویی عضو شورای شهر تهران معتقد است مردم باید هزینه های حضور خود در تهران را پرداخت کند؛ اما کار به اینجا ختم نشد و معاون شهرسازی شهردار معتقد است که عوارض نوسازی هم باید افزایش یابد چرا که قیمت ملک بالا رفته است!

شهردار بوشهر گفت: وضعیت روگذر میدان آزادی و چرخ فلک بوشهر به عنوان دو پروژه‌ای که خواسته مردم برای ساماندهی و تکمیل آن بوده در اولویت قرار دادم که امروز شاهد هستیم که در این دو پروژه اتفاقات خوبی رقم خورده است.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: با تصویب نمایندگان مجلس برای ساماندهی پسماند‌های صنعتی و خانگی یک هزار میلیارد تومان اعتبار به سازمان همیاری شهرداری‌ها اختصاص داده می‌شود.